flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Інформація щодо проведення онлайн-трансляції відкритих судових засідань

Право на публічні слухання є важливим компонентом права на справедливий суд. Це право засноване на концепції відкритого і прозорого правосуддя, яка служить важливою гарантією інтересів окремих осіб і суспільства в цілому. Проведення публічних слухань допомагає забезпечити прозорість і сумлінність судового процесу та запобігти потенційним зловживання в ході судового процесу.

Саме задля забезпечення права на публічні слухання українське законодавство передбачає як зйомки, так і трансляції судових засідань.

Завдяки співпраці громадських організацій, адвокатів, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, прес-служби органів суддівського самоврядування у 2015 році було розроблено та поширено важливий механізм:  трансляції судових засідань технічними засобами судів до мережі Інтернет.

Громадська організація «Вектор прав людини», проект «Суд людською мовою» працює задля захисту права на справедливий суд, у рамках забезпечення  права на публічні слухання і принципу гласності судових процесів активно співпрацює з Радою суддів України та прес-центром судової влади України.   

З метою здійснення он-лайн трансляції судових засідань по справах, які мають значний суспільний інтерес, державним підприємством "Інформаційні судові системи" (далі — Підприємство) на веб-сторінці суду веб-порталу "Судова влада України" реалізовано механізм оприлюднення анонсу та розміщення он-лайн трансляцій у вигляді банерів з посиланням на офіційний канал на Youtube "Судова влада України".

 

 Здійснювати он-лайн трансляцію судового засідання можливо за умови дотримання таких правил:

1. Не пізніше ніж за три робочих дні до проведення судового засідання направити на електронну адресу Підприємства inbox@ics.gov.ua офіційного листа суду з заявкою на підключення відеотрансляції судового засідання з зазначенням у ньому:

-  єдиного унікального номера справи;

-  інформації про справу (назва сторони в справі, суть позову, стаття обвинувачення тощо) — не більше 50 символів;

-  дати та часу, на які призначено трансляцію;

-  номер телефону та ШБ особи, відповідальної за технічне забезпечення трансляції в суді.

2. Назва трансляції формується у форматі:

-  засідання "дата_засідання", справа;

-  № єдиний_унікальний_номер_справи": "інформація про справу".

3. Технічне проведення відеотрансляції судових засідань має бути дотримано судом шляхом:

-  проведення судового засідання лише в залі, обладнаному системою відеоконференцзв’язку;

-  попередження судом сторін та учасників судового процесу про необхідність розмовляти в мікрофон.

Після отримання листа суду спеціалісти Підприємства здійснюють заходи щодо тестування он-лайн трансляції та створення відповідного банера на веб-сторінці суду веб-порталу "Судова влада України .     

Усі проведені он-лайн трансляції можливо переглянути на офіційному каналі на Youtube "Судова влада України" за посиланням:  https://www.youtube.com/channel/UCFDRcAmACu5ljF-YUMGctnA

Експерти ГО "Вектор прав людини" проекту "Суд людською мовою" розробили інфографіку "Трансляції та коментування відкритих судових засідань в Україні" за результатами аналізу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 р. №1402-VIIІ, процесуальних кодексів, листа Державної судової адміністрації України №15-1924/16 від 14.03.2016 року та звернулися до Дніпропетровського апеляційного господарського суду з метою поширення даної інформації серед судів, учасників судових процесів, потенційних учасників судових процесів, вільних слухачів та медіа.