flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

До державної власності повернуто земельну ділянку водного фонду загальною площею 29, 9615 га.

31 жовтня 2017, 15:04

Перший заступник керівника Нікопольської місцевої прокуратури Дніпропетровської області звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Нікопольської районної державної адміністрації Дніпропетровської області та фермерського господарства про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та зобов’язання  повернути її державі в особі Нікопольської районної державної адміністрації Дніпропетровської області.

Рішенням господарського суду Дніпропетровської області позовні вимоги заступника керівника Нікопольської місцевої прокуратури Дніпропетровської області задоволено в повному обсязі.

Заперечуючи проти рішення суду, фермерське господарство  звернулося з апеляційною скаргою до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Дніпропетровським апеляційним господарським судом було встановлено, що між Нікопольською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області та фермерським господарством  укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до умов якого фермерське господарство прийняло в строкове, платне володіння і користування земельну ділянку водного фонду загальною площею 29, 9615 га, з них: 17, 0760 га – водного дзеркала (ставок), 12, 8855 га – пасовищ (прибережна захисна смуга), яка розташована на території  Криничуватської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області. Нормативна грошова оцінка спірної земельної ділянки, яка є основою для визначення розміру орендної плати для земель державної та комунальної власності, проведена не була. Колегія суддів дійшла висновку, що розмір орендної плати за землю при укладанні оспорюваного договору встановлений з порушенням вимог чинного законодавства, а право оренди набуте фермерським господарством за договором, укладеним з порушенням вимог ст. ст.13, 23 Закону України “Про оцінку земель”.

           На підставі встановлених обставин справи, Дніпропетровський  апеляційний господарський суд залишив апеляційну скаргу без задоволення, а  рішення суду першої інстанції без змін.