Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

До уваги суб'єктів господарювання! Щодо представництва в судах апеляційної інстанції

03 січня 2018, 15:39

З 01 січня 2018 року представництво у судах апеляційної інстанції згідно підпункту 11 пункту 16-1 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України здійснюється виключно прокурорами або адвокатами.

Нагадаємо, що здійснення представництва у судах виключно прокурорами або адвокатами встановлено пунктом 3 частини 1 статті 131-1 та статтею 131-2 Конституції України.

Із загальної норми щодо строків запровадження професійної правничої допомоги передбачений виняток щодо представництва в суді органів державної влади і місцевого самоврядування. Їх представництво в судах виключно прокурорами або адвокатами має здійснюватися з 1 січня 2020 року.

Представництво в суді у провадженнях, розпочатих до 30 вересня 2016 року – дати набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», яким Конституцію України було доповнено зазначеними нормами, здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.